Domain Sözleşmesi

DOMAIN SÖZLEŞMESİ

SÖZLEŞME TEMELLERİ

1 – TARAFLAR

1.1 SERVİS SAĞLAYICI: Karegen.com  Karegen Bilişim Teknolojileri LTD.ŞTİ. Aktarhüssam Mh. A.Hamdi Tanpınar Cd. Akıncıtürk İş Mr. No:9 Kat:4/13 Osmangazi / BURSA (www.Karegen.com)

1.2 KULLANICI: Servis sağlayıcıdan hizmet alan kişi yada kurum


Bu sözleşme, kayıt edilen Domain ve kullanılan diğer hizmetlerimiz ile ilgili olarak Karegen.com’un KULLANICI’ya ve KULLANICI’nın Karegen.com’a olan sorumluluklarını açıklamaktadır. Bu sözleşme Domainlerin kayıt, yenileme, transfer, toplu kayıt ve toplu transfer kural ve şartlarını ortaya koyar. Kayıt işlemini tamamlayabilmeniz için burada belirtilen bütün kural ve şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir. Bu Sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz www.Karegen.com Web adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu Sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

2 DOMAINİN SEÇİMİ, MÜSAİTLİĞİ VE KULLANIMI

Seçim. Seçimini yaptığınız Domainin herhangi bir ticari marka veya entelektüel ürüne zarar vermesi / haksız rekabet ortaya çıkarması durumunda Karegen.com tarafsız kalacaktır ve ortaya çıkabilecek yaptırımları uygulamak zorunda kalsa bile Karegen.com sorumlu tutulamaz. Domaininizin herhangi bir hakka zarar vermemesi için gerekli ön araştırmaları yapmanız ve/veya bir hukuki yardıma başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Müsaitlik. Karegen.com herhangi bir Domainin herhangi bir zaman için kayıt, yenileme veya transfer için müsait olacağını ve Karegen.com’un esas kayıt otoritesinin kayıtlarına diğer kayıt firmalarından daha üstün bir giriş hakkı olabileceğini taahhüt etmez. Domaininizi seçtikten sonra bu Domainin kayıt için müsait olup olmadığını veya bir başkası tarafından önceden alınıp alınmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Aynı nedenden ötürü olarak da, Domain kayıt / yenileme işlemlerinizde, banka havalesi ile ödeme yapmayı seçtiğinizde, ödemenizi işleminizi gerçekleştirdikten sonra en kısa süre içinde yapmanız gerekmektedir. Karegen.com da Domain kaydı için başvuran iki farklı kullanıcıdan, ICANN prosedüründe yer alan "ilk gelen alır kuralı" gereği, Registrant tarafından ilk onay alan kullanıcımız Domain hak sahibi olur. Aksi takdirde, üçüncü şahıslar tarafından kaydedilen ya da düşen alan adlarından Karegen.com sorumlu tutulmayacaktır.

Kullanım. Bilginiz dahilinde Domaininizin kaydının ve direkt veya endirekt olarak kullanımının herhangi bir üçüncü şahsın hukuki haklarına zarar vermeyeceğini belirtmekte ve kabul etmektesiniz. Ayrıca bilginiz dahilinde Domaininizin herhangi bir kanuni olmayan amaç için kayıt edilmediğini ve kullanılmayacağını belirtmekte ve kabul etmektesiniz. Karegen.com, Domaininizin kanuni olmayan bir amaç için kullanıldığının veya herhangi bir diğer kullanım şartnamesine uymadığının tespitinin yapılması durumunda Domaininizi durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

3 HESABINIZIN YÖNETİMİ

Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle Online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Karegen.com’a kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını vermektesiniz. Her zaman kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Kullanıcı adı ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen Karegen.com’a durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size aittir.

Domainler, kullanıcıların kendi kontrolü altında olup, yenileme, transfer, vb. konularda sorumluk tamamen kullanıcıya aittir. Domaininizin son durumunu www.internic.com/whois.html linkini takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

4 BİLGİLERİNİZ NASIL KULLANILMAKTA?

Karegen.com sizden topladığı bilgileri Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) ve ilgili ana yazman organizasyonlarına bildirmek zorundadır. ICANN aynı zamanda sizden topladığımız şu bilgileri de halka açık bir veritabanında tutmamızı zorunlu tutmaktadır: (1) kayıt ettirdiğiniz Domain(ler)i, (2) adınız, e-posta ve posta adresiniz, (3) Domain(ler)inizin, teknik, muhasebe ve idari yetkililerinin ad, posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve faks numarası (varsa), (4) Domain sunucularınızın adları, (5) kaydın ilk oluşturulma tarihi, (6) kaydın son kullanım tarihi. Şunu bilmeniz gerekmektedir ki bu bilgiler ICANN kuralları çerçevesinde, yüksek miktarda otomize elektronik işleme tabi tutmamak ve ticari e-postalarda (Spam) kullanılmamak şartıyla, ilgilenen herhangi bir üçüncü şahsa verilebilir. Bu sözleşmeyle size ait kişisel bilgilerin biz, esas kayıt otoritesi, ICANN, iş ortaklarımız, iş ortaklarımızın iş ortakları, esas kayıt otoritesinin iş ortakları ve ICANN tarafından atanacak herhangi bir üçüncü şahıs tarafından kullanılabileceğini, kopyalanabileceğini, dağıtılabileceğini, yayınlanabileceğini, değiştirilebileceğini ve diğer başka işlemlere tabi tutulabileceğini kabul etmektesiniz. Bu türden bilgiler Karegen.com’un onayıyla veya Karegen.com bağlayıcı bir mahkeme kararıyla diğer kurumlara da verilebilir. Söz konusu işlemlerden kaynaklanan tüm fiili haklarınızdan feragat etmiş olmaktasınız.

ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu), Domain kayıt eden ve ettiren kişilerin tüm verilerini herkese açık tutması gerektiğini belirtilmektedir. Domaini yöneten kayıt edici kuruluş, kimlik doğrulamasına ve diğer kişiler tarafından iletişime geçmeye ihtiyaç duymadan Whois sorgulanmasına olanak sağlamak zorundadır. Domainin Whois bilgisinde yer alan bilgilerin eksik veya yanlış olması halinde, ICANN kurallarının yerine getirilmemesi Domainin kaybına neden olabilmektedir. Domain Whois sorgulamalarında bilgilerinizin doğruluğu tamamen kullanıcının önceliğindedir. Kullanıcı, Domain Whois sorgulamalarında kişisel bilgilerinin görünmesini istememesi halinde destek ekibimiz ile iletişime geçeceğini kabul eder.

Karegen.com, KULLANICI Domain süresini belirlenen süre içerisinde uzatmaması halinde belirlenen fiyata tabi olarak Domaini yenileme olanağı sunabilir. Domain süresi dolduktan sonra yenileme veya geri alma işlemi için Registrar tarafından ceza bedeli uygulanmakta ve bu bedel Domain uzantılarına göre farklılık gösterebilmektedir. Süresi geçen Domainlerin uzantısına göre ceza bedeli $5 ile $1.000 arasında farklılık göstermektedir. KULLANICI, Domain süre uzatımı için Redemption Period döneminde ödeme yapmadığı takdirde Domainin 3. Kişiler tarafından alınabileceğini veya silindikten sonra “ilk gelen alır kuralı” gereği 3. Kişiler tarafından kayıt edilebileceğini kabul etmektedir.


Bu türden kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve Domain yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. Karegen.com, sizden toplanan kişisel bilgilerin burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağını kabul etmektedir. Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin, değiştirilmesinin ve yok edilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağını kabul etmektedir.

Eğer bu sözleşme hakkında herhangi bir sorunuz, endişeniz veya ayrıntılı bilgi talebiniz varsa lütfen kurumsal@karegen.com e-posta adresinden hukuk departmanımızla temasa geçiniz.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için