ÜCRETSİZ DOMAIN YÖNETİMİ SERVİSLERİMİZ

Domaininiz ile ilgili tüm işlemler online

Kaydettiğiniz Domain ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Birileri sizin Zone dosyanızı mı siliyor? Karegen.com'da böyle kötü sürprizlere yer yok!

Domaininizi Hemen Kaydedin

Kaydettiğiniz Domaini Şimdi Yönetme Zamanı

Domaine karar verdikten sonra marka bilinirliğini başlatmanın tam zamanı! $1,99’dan başlayan fiyatlarla, ücretsiz DNS yönetimi ve 7/24 destek. Karegen.com’a transfer edeceğiniz Domainlerde 1 yıllık süre uzatımı da ücretsiz!

TÜM KONTROL SİZDE

Domaininizi Karegen.com'dan kaydedin. Domainlerinizin tüm mülkiyet ve yönetim hakkı sizde olsun.

ÜCRETSİZ DOMAIN YÖNLENDİRME

Karegen.com'da kayıt edeceğiniz tüm Domainlerinizi istediğiniz siteye ücretsiz olarak ister gizli ister direkt yönlendirin.

ÜCRETSİZ DNS YÖNETİMİ

Karegen.com'da kullanıcı panelinizden tüm Domainlerinizin DNS tablolarınızın yönetimini ücretsiz olarak gerçekleştirin.

EN UCUZ FİYAT

$1,99’dan başlayan fiyatlarla 100’e yakın uzantıdaki Domaini kaydedin. Üstelik dilerseniz IDN Domainler için de geçerli.

ÜCRETSİZ SÜRE UZATIMI

Karegen.com’a transfer ettiğiniz Domaininiz ekstra ücret ödemenize gerek kalmadan 1 yıl süreliğine yenilenir.

ÜCRETSİZ İÇ TRANSFER

Karegen.com kullanıcıları, hesaplar arası Domain transferini hiçbir bedel ödemeksizin anında gerçekleştirebilir.

www


Domain Nedir?

İnternette bir web sayfası oluşturmak istediğinizde ihtiyacınız olan isme "Domain" denir. Web sayfamıza ulaşmak istediğinizde karegen.com adresini yazdığınızda sayfamıza erişebildiğiniz gibi siz de Domain satın alarak aynı şekilde kendi sayfanızı oluşturmak için bir adım atabilirsiniz.

Domainler kiralanan hizmetler olması nedeni ile uzantısına göre en az 1 yıl en fazla 10 yıllık kayıt altına alınabilir. Domain seçimini yaparken, hangi uzantıyı seçeceğinize karar verirken öncelikle kullanım amacınız ve işiniz ile ilgili olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Şirketiniz veya yaptığınız iş ile ilgili olmayan Domain veya Domain uzantıları prestij kazandırmak yerine prestijinizi kaybettirebilir. Bu anlamda Domain seçerken işinize, unvanınıza uygun seçimler yapmalısınız.

www

Bir web sayfası oluştururken öncelikle Domain Sorgulama için Karegen.com sayfasından Domaininizi Hemen Kaydedin alanına giderek satın almak istediğiniz Domaini yazın. Almak istediğiniz Domaini yazdıktan sonra Domain Sorgulama işleminin de gerçekleşmesi için Kaydet butonuna tıklayın. Karegen.com tarafından sorgulaması yapılan Domainin boş ise Tebrikler! Domaininiz kayıt edilebilir! uyarısı görülecektir. Sorgulamasını yaptığınız Domain daha önceden satın alınmış ise Domain müsait değil! uyarısı alınacaktır. Bu Domaini daha önceden kimin aldığını Whois Sorgulaması yaparak bulabilirsiniz.

Domain Uzantılarının Önemi Nedir?

Domain uzantıları markanızın bilinirliği, prestijiniz ve SEO açısından önemlidir. İşinizi uluslararası platformlara taşımak, e-ticaret yapabilmek ve akılda kalıcı bir siteye sahip olmak açısından siz de ".com" uzantısını ilk başta tercih edebilirsiniz. Ancak işinizi sadece ülkemizde yürütmek isterseniz ".com" Domain uzantısı ile birlikte "com.tr, net.tr, org.tr, web.tr, biz.tr, .info.tr, vb.. " gibi .TR uzantılı Domainleri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde arama motorlarında (Google, Yandex, Safari, vb) üst sıralarda yer alabilirsiniz.Domain Uzunluğu Kaç Karakterden Oluşmalıdır?

Web siteniz için almak istediğiniz Domainler uzantıya 3-63 karakter arasında olmalıdır. Ancak Domain karakter sayısının fazla olmaması akılda kalıcılığı ve marka bilinirliğinizi önemli ölçüde etkilemektedir. Bu sebeple, Domainin kısa olmasına, işinizi ve markanızı temsil etmesine dikkat ettiğinizde Google, Yandex ve diğer arama motorlarında daha çok tanınmış olursunuz.

tlds

TLD Seçenekleri

Karegen.com üst seviye Domainler için kullanılan TLD seçeneklerine her geçen gün yenisini eklemektedir. En üst seviye Domain uzantıları .com, .net, .org olarak bilinmektedir.


ccTLD Seçenekleri

İnternet ülke kodları olarak tanımlanan ccTLD (Country Code Top Level), web sitelerinde kullanılan Domain uzantılarıdır, ülke kodunun son iki harfinde oluşmaktadır. Türkiye için ".tr" kullanılırken Rusya için ".ru", Hollanda için ".nl" kullanılmaktadır.

IDN Domain Seçenekleri

IDN ( Internationalized Domain Names), mevcut sistemde tescil edilemeyen Domainler için, ASCII karakterler kullanılarak Domainlerin kaydının gerçekleşmesini sağlamaktadır. 


gTLD Seçenekleri

Jenerik üst düzey Domain olarak tanımlanan gTLD, .promo ve .photo gibi en yeni Domain uzantılarının bilinmesi sağlamaktadır. Jenerik Domain uzantıları .com, .net, .info ve .org iken gTLD Domain uzantıları ile işinize özel Domain satın alarak bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SORU & CEVAPLAR

»

Domaini nerede, nasıl kullanacağınıza karar vererek işe başlayın. Doğru Domain ve uzantıyı belirledikten sonra sipariş vermeniz kolaylaşır. Bunun için yapmanız gereken Domain sayfamıza göz atarak kayıt işlemini tamamlamak. Ucuz Domain fiyatlarımıza göz atmak için tıklayın.

»

İşinizi kurduktan sonra hizmetlerinizi web sitesinde yayınlayarak marka bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey uygun Domain bulmaktır. Domaininiz işiniz, markanız ve hizmetiniz ile bütünlük sağlamalıdır. Domain akılda kalıcı olmalı, uzun olmamalı, tire-sayılardan oluşmamalıdır.

»

Kendi Domaininize sahip olmak, online kimliğinizi belirleyerek, gönderdiğiniz içerikler üzerinde de kontrol sahibi olmanızı sağlar. İşinize, markanıza veya hizmetlerinize güven oluşturmak için kesinlikle Domaine sahip olmanız gereklidir.

»

Karegen.com'da bulunan Domaininize ait Zone tablolarını ücretsiz olarak  yönetebileceğiniz paneldir.

»

Karegen.com'da Domain transfer işlemine herhangi bir ücret ödemezsiniz. Mevcut kullanıcılarımız ile birlikte yeni kullanıcılarımız da ücretsiz Domain transferinden faydalanabilirler. Üstelik Domaininiz Karegen.com hesabınıza geçtiğinde 1 yıllık Domain süre uzatma işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için