Bilgi Merkezi

SSL ve Sunuculardan CSR Kodu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

SSL sertifikasının aktif olabilmesi için öncelikle söz konusu Domaine ait bir Hosting hizmetinin olması gerekmektedir. SSL siparişi esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri  domaininiz.com şeklinde kayıt oluşturduğunuzda  CSR Kodu  oluştururken Etki alanında “www” veya diğer Sub-Domainleri seçmenizdir.  www.domaininiz.com şeklinde SSL aldığınızda ikinci tercihiniz domaininiz.com olacaktır. Almış olduğunuz sertifikalar Positive SSL, Comodo SSL, Comodo EV SSL  ise bir tane alt Domaini desteklemektedir.

Eğer kullandığınız alt Domainlerin sayısı ileride artacaksa her türlü alt Domaini destekleyen Positive SSL Wildcard sertifikası tercih edilmelidir.

Herhangi bir alt Domain kullanmıyorsanız, tüm içeriğiniz “www” altındaysa en düşük fiyat için bir alt Domain destekleyen sertifika türlerinden birini tercih edin.

SSL sertifikası almak veya yenilemek için yapılması gereken ilk adım SSL sertifikası kurulacak sunucudan CSR kodu almaktır. CSR kodunda yazılan bilgiler önemlidir, çünkü bu bilgiler SSL sertifikasında gösterilecek bilgilerdir. CSR bilgileri girilirken Türkçe karakter kullanılmamalıdır.
Domain adı yazılırken yazım yanlışlarına dikkat edilmelidir. Domain uzantısı düzgün yazılmalıdır. Wildcard sertifika alınırken Domainin önüne * karakteri konulmalıdır. (Örneğin; *.karegen.com gibi)

İlgili Makaleler